Damat&Sadıç Yaka Çiçeği Modelleri  42 adet ürün var.

Yaka Çiçeği Nedir?

Pratik olarak hepimiz yaka çiçeğinin ne olduğunu biliyoruz. Peki, neden yaka çiçeği takılır ve neyi temsil eder? Damatların taktığı yaka çiçeği, geçmişi Ortaçağ'a dayanan bir gelenektir aslında. Ortaçağ'da savaşa giden erkekler, evdeki eşlerinin topladığı ya da sakladıkları gelinlik çiçeklerinden bir parça alıp zırhlarına ekle...

Yaka Çiçeği Nedir?

Pratik olarak hepimiz yaka çiçeğinin ne olduğunu biliyoruz. Peki, neden yaka çiçeği takılır ve neyi temsil eder? Damatların taktığı yaka çiçeği, geçmişi Ortaçağ'a dayanan bir gelenektir aslında. Ortaçağ'da savaşa giden erkekler, evdeki eşlerinin topladığı ya da sakladıkları gelinlik çiçeklerinden bir parça alıp zırhlarına eklerler. Bu çiçekler onların hem koruyucusu hem de sonsuz aşklarının bir göstergesidir. Yaka çiçekleri aynı zamanda 17. Yüzyıl Fransa’sında kötü şansı düğün evinden uzak tutmak için bütün erkek konuklar tarafından takılan bir aksesuardı. Yüzyıllar öncesinden gelen bu moda figürünü ve 2017 yaka çiçeği modelleri ni mutlaka inceleyin!

Damat yaka çiçekleri uygun fiyatlı olmasının yanında renkli olarak yapay ve kuru çiçekli olarak çalışma yapılmakta. Yaka çiçeği yapımı ise çok kolay bununla alakalı you tube videoları yayınlıyoruz Hatice Aşan sayfamızdan. 

Daha fazla
Sıralama
sayfa başına